daimenggatekeep
daimenggatekeep daimenggatekeep
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

Santiago buys milk and onions at the store.
He pays a total of $25.78. He pays a total of $3-58 for the milk.
• He buys 6 bags of onions that each cost the same amount.

Respuesta :

jacksonbisley jacksonbisley
  • 04-11-2021

Answer:

25.78-3.58=22.20

22.20/6=3.70

Step-by-step explanation:

The bags of onions cost $3.70

Answer Link

Otras preguntas

can someone help me with this
Please describe the picture. What is it trying to convey (communicate) to the viewer?
Many of the new tax collector were incompetent; some were actually
which statement best describes a common economy
What was the major sign that lead Professor Shiller to predict the crash of the housing market​
Pls help, will reward brainliest! What are the two mountain ranges in Mexico ANDD where are they located? I’m pretty sure ik the answer, I just want someone to
Which kind of training is always conducted by a teacher who provides material and feedback? Instructor-Based Trainings (IBT) Computer-Based Trainings (CBT) In-s
An object has a density of 20.00 g/mL. If the object has a volume of 50.00 ml, what is its mass?
I need help please with number 2 & 3...
How can you tell that a website is valid and reliable 10 points